Jesenická lesní škola 2015

6.9.2015

Většina účastníků má zkušenosti do úrovně ORJ.

  • Považujeme za vhodné mít dobře fungující středisko a jednu přímo nadřízenou OJ.
  • Přímo nadřízená OJ by neměla středisko řídit, ale dělat středisku servis. Servisem rozumíme rozdělování dotací, přeposílání informací, ale také organizaci akcí pro vedoucí oddílů a R & R (setkávání členů, informace o konaných vzdělávacích a dalších akcích v Junáku).
  • Dle zkušeností víme, že tento servis je vykonáván v některých oblastech ORJ a někde KRJ. Tyto zkušenosti vedou k úvahám, zda nezjednodušit organizační strukturu Junák o jeden stupeň = „okresokraj“.

Navrhujeme, aby bylo vypracováno doporučení, jaké by měly být povinnosti jednotlivých OJ.

 

Debat se zúčastnilo 13 frekventantů a 6 instruktorů Jesenické lesní školy 2015. Debaty probíhaly ve dvou večerních časech 15.8. a 17.8.2015.