Jihočeské setkání České Budějovice 22.5.2015

9.6.2015

Diskuze:

• Riki: „Všechno už bylo v devadesátých letech vymyšlené a měli jsme například Zdravotní radu, která byla podporou. Teď to složitě vymýšlíme.“
  • Vojta: „Určitě bych podporoval SpV a další podporu, ale respektoval bych vedoucího, aby si nenakládal víc, než je schopný unést. Je potřeba mluvit i o tom, kde je ta míra pro koho… Nejsem superman.“
  • Tygr: „Junák má mít podporu pro vedoucí, kteří jsou schopní speciální děti do oddílu vzít, měla by být metodika, asistenti atp., určitě to zpětně zase záleží na vedoucích. Nemá cenu bavit se o tom, jestli jsme nebo nejsme výběrová organizace.“

… Diskuze o zkušenostech se začleňováním dětí.

• Vojta: „Malé oddíly bych nerušil. Je to zvláštní kritérium, i šest kluků, kteří se setkávají mohou dělat stejně dobrej skauting, jako když je jich 12 a 30. Kritérium minimálního počtu oddílu je divné.“
  • Riki: „Existovaly skautské hlídky, přistupovalo se do vlaku a pak se na konci hrálo společně a bylo to. Upadlo to, zase nám chybí lidi.“
  • Dukát: „Doba vytváření skautských hlídek pominula, děti mají mnohem víc zájmů.“
  • Riki: „Junák má málo lidí, kteří jsou ochotní se k něčemu dlouhodobě zavázat.“
  • Tygr: „Jsme pro, aby v Junáku existovaly podpůrné systémy (asistenti, metodika).“