KRJ Jihočeského kraje

9.6.2015

Není, nebo aspoň ne rozhodujícím. Kvalita má přednost před kvantitou. „Vyvážet“ skauting za každou cenu jen proto, aby nám rostly statistiky, je nebezpečné a hrozí ztráta podstaty a identity. Děti mají dnes dostatek volnočasových nabídek různého druhu, často s velmi kvalitním programem. Ten není naší hlavní prioritou; skauting musí zůstat specifický tím, že nabízí prostředí přátelství a přijetí, kde se děti cítí dobře, systematickou výchovou v duchu skautského slibu a zákona pomáhá zvnitřňovat hodnoty, konat dobro a v neposlední řadě též získat kladný přístup k práci a naučit se pracovat. Pokud toto nefunguje (byť samozřejmě nic nejde ideálně), nebo alespoň zde není evidentní snaha ze strany vedoucích, nemá smysl zakládat či za každou cenu udržovat živořící oddíly.