Vikky – Jakub Straka

20.5.2015

Viz můj blogpost http://www.ikki.cz/blog/tezke-otazky-skautingu-1/

Vyšší orgány mají být pomocnými (více či méně adhoc zřizovanými) trvalými i dočasnými, více i jednoúčelovými expertními skupinami, jejich cílem je co nejvíc pomáhat oddílům a střediskům, aby dokázaly co nejlíp „dělat skauting“. Cílem vyšších orgánů je podpora.

Důležitý je neustálý kontakt s oddíly a středisky, aby netvořili izolovanou bublinu od denní reality.

• Peníze – Organizace se snaží najít co nejvíc peněz, aby střediska měly co nejvíc svého majetku, kluboven, tábořišť.
  • IT a služby – orgány dělají co nejpoužitelnější skautIS tak, aby sloužil střediskům. Vyjednávají STS, .. (toto imho funguje dobře)
  • Vzdělávání – organizace podporuje i finančně jak vzdělávací akce, tak jednotlivce, aby se vzdělávali na co nejvíce úrovních, i mimo organizaci. Podporuje vznik nových vzdělávacích kurzů, platforem, a vlastně jakýchkoli pokusů udělat věci lépe, nebo jinak pro diversitu samotnou.