Kolumbus – Kryštof Hyvnar

9.6.2015

Nemyslím si, že jsme výběrovou organizací ani že bychom jí měli být. Chtělo by se mi možná říct, že nemusíme brát všechny, kteří o vstup požádají, ale mám spíše na mysli to, že pokud z účasti a zájmu dítěte cítíme, že o skauting nemá zájem (např. celou schůzku stráví zamčený na WC hraním her na mobilu), tak bychom se s ním měli rozloučit, vše vysvětlit rodičům apod. Mám v poslední době bohužel pocit, že rodiče k nám děti odkládají jao do školní družiny a mají pocit, že za těch „pár korun“ máme povinnost se o jejich dítě postarat. A takto tedy rozhodně ne. Naše „parta“ si může říct, koho mezi sebe chce a koho ne. A hlavně kluci takvé člena dříve nebo později „vytlačí“.
Nastavování nějakých pravidel na počátku a zhora (věk, dovednosti apod.) by asi ani nebylo možné, každý oddíl si je stejně vždy určuje a bude určovat sám.